Ľudské správy – správy, v ktorých sa pomáha


Pomohli sme Gabike z Bernolákova

Máme tu predvianočné obdobie a my nezaháľame. Stretávame sa s rôznymi trpkými osudmi obyčajných ľudí. Veľmi si cením ľudí, ktorým záleží na iných ľuďoch, spoluobčanoch Bernolákova. Samozrejme sme tak prepojení cez sociálne siete, že sledujeme príspevky našich známych s prosbou o pomoc. Pred pár dňami mi moja známa, mimochodom opatrovateľka, Stanka vyrozprávala krátky príbeh o jednej mladej a krehkej žene.  Nedalo mi, aby som nemyslela na túto ženu s tým, že jej pomôžeme.

Dnes sme si neohlásene dovili navštíviť pani Gabiku z Bernolákova. Pred vyše rokom ešte pracovala, práca ju napĺňala a mnohí sme radi chodili za ňou do predajne.

Milo nás obslúžila, ochotne poradila. Ku každému sa správala úctivo. Za svojim úsmevom často krát skrývala nie príjemné okolnosti v jej práci zo strany zamestnávateľa.

Gabike sa zmenila pred vyše rokom finančná situácia a žiaľ jej zdravotný stav sa z minúty na minútu otočil o 360 stupňov. Nebyť jej obetavej dcéry, ktorá prerušila vysokoškolské štúdium a Vás, ktorí pomáhate Gabikinej rodine či už materiálne ale viem že aj finančne, Gabika stojí na nohách, má silu bojovať. Jej zdravotný stav ju obmedzuje v pracovnej činnosti. Nemôže ísť po svojich nohách do práce. Prejde pár metrov s pomocou barle a začne pociťovať silné bolesti nôh, tŕpnutie v nohách. Pracuje z domu a stala sa členkou tímu FOREVER.

V spolupráci s LIDL Slovensko a za pomoci Vás, ktorí ste sa zapojili do potravinovej zbierky Podeľ sa a pomôž, sme Gabike odovzdali dve plné LIDL tašky trvanlivých potravín.

V mene Gabiky a občianskeho združenia Vám všetkých darcom ďakujeme.

Na základe našich skúseností so sociálne slabšími rodinami a sociálnej práci v teréne dňa 1.1.2021 spúšťame verejnú zbierku na pomoc ľuďom, rodinám sociálne slabším, ktorí sa ocitli v hmotnej núdzi. Taktiež, z vašich finančných darov, budeme môcť pomôcť aj našej Gabike.

Ďakujem, že nás sledujete a podporujete.


Spoločne pomáhame!

Snažíme sa pomáhať rodinám, ktoré sa ocitli v núdzi a v zle ťažkej situácií. Preto v spolupráci s LIDLOM, ktorý má projekt PODEĽ SA POMÔŽ môžeme pomáhať potravinami, ktoré zákazníci odovzdajú do určené košíka v predajni a , keď je kôš plný prídeme preň ho a potraviny odovzdáme rodine, ktorej pomôžu.

Počas jedného víkendu sme pomohli deťom zo sociálne znevýhodneného prostredia. Keďže bol Mikuláš, odovzdali sme Mikulášske balíčky aby sme im aspoň trochu spríjemnili toto obdobie.

Ďakujem, nepatrí iba nám ale aj Tesco Slovensko – Senec, že nám pomohli s mikulášskymi sáčkami a ďakujem patrí aj Lidl Slovensko, vďaka im sme zase mohli deťom sáčky naplniť sladkosťami.

Ďakujeme ešte raz všetkým za pomoc, pretože spoločne zvládneme pomáhať ostatným! Ak poznáte rodinu, ktorá sa ocitla v zlej životnej situácii dajte nám vedieť na info@ozcestauspechov.sk alebo na 0903 958 548 / 0911 612 244

Sledujte nás ďalej aj na Facebooku aj na Instagrame

#ozcestauspechov #deti #detskydomovov #pomahamedetom #slovensko #mikulas #tescoslovensko #lidlsk #Dakujeme #Thankyou


Nadácia Allianz pomáha

Počas minulého roka sme spolu s nadáciou Allianz uzavreli zmluvu na pomoc deťom a rodinám v núdzi. Nadácia Allianz nám veľmi pomohla finančným príspevkom, ktorý venujeme rodinám deťom a aby sme im pomohli v tejto ťažkej situácií.

Ak poznáte rodinu, ktorá je v núdzi, potrebuje potravinovú pomoc, finančnú alebo akúkoľvek inú dajte nám vedieť. Alebo im daj o nás vedieť. Budeme radi budeme môcť pomôcť ďalším rodinám a deťom.

Veľmi pekne ďakujeme nadácií Allianz, že spolu pomôžeme pomáhať a veríme, že budeme mať viac spoločný projektov. ĎAKUJEME!


Kam putovali potraviny z Lidl, ktoré ste darovali?

Išli sme trošku ďalej od Bernolákova. Tam, kde to potrebovali. Viem, že okrem potravín sme do rodiny priniesli svetlo, nádej, radosť a lásku. Všetkým, ktorí dávate, darujete potraviny, vám chceme touto cestou poďakovať. Rodiny si preverujeme. A nie len to, navštevujeme ich a pomáhame v sociálnej oblasti, aby sa posunuli ďalej, ďalej k lepšiemu životu.

#lidl #bernolakovo #rodina #senior #deti #pomoc #cesta #uspech


Rodičia, ktorí sa nedokázali postarať o svoje 3 dcéry!

Prišla nám správa s prosbou o potravinovú pomoc od jednej mladej slečny. Sestra, ktorá sama žije s rodičovského príspevku, stará sa o sestrine dieťa, prosila o pomoc pre druhú sestru. Vystúpili sme z auta a začali sme sa rozprávať. Ostala som ako obarená. Ako deti žiaľ vyrastali v detskom domove. Bohužiaľ, jedna zo sestier nezvládla byť matkou, dieťa opustila, nemala o dieťa záujem. Dieťa si zobrala druhá sestra, ktorá je na materskej dovolenke. Veď predsa nedopustí, srdce jej nedalo, aby dieťa skončilo v detskom domove. Silná mladá žena pomáha aj tretej sestre. Jej osud zamiešal iné karty. Otec malej dcérky prepadol drogám. Ostala sama. Maminy sú úžasné, starostlivé. Najmladšia si už pri dvojročnej dcérke hľadá prácu, občas pracovala na dohodu, aby mohla zaplatiť prenájom. Obe maminy bývajú v prenajatých bytoch. Mohla by som tu písať eseje. Vidím zmysel práce nášho občianskeho združenia. Toto nás posúva ďalej. No bez pomoci vás, iných ľudí, ktorí vieme darovať čo i len 1 Euro, nedokážeme robiť malé zázraky.

?Na pomoc sociálne slabším rodinám, mladým dospelým z bývalých Centier pre deti a rodiny sme vytvorili verejnú zbierku. Prosíme vás, pomôžte nám, aby sme mohli zachrániť aspoň malé množstvo rodín s deťmi. Nech vieme uľahčiť ich trápenie a zabrániť odobratiu ich detí do Centier pre deti a rodiny. Rodinu preverujeme a naďalej ostávame s nimi v kontakte. Snažíme sa im pomôcť v každej oblasti, či to v právnej, finančnej gramotnosti, ale taktiež s bývaním. ?Ďakujeme za vašu snahu, ochotu, finančné príspevky.

?Deti sú naša budúcnosť a verím, že všetko čo im dáme, starostlivosť, vzdelanie a prípravu do života dospelých, sa nám všetkým vráti.

Viac na: http://ozcestauspechov.sk/ludskespravy/

#ozcestauspechov #rodinysdetmi #verejnazbierka #pomoc #dostojnyzivot #starostlivost #vzdelanie #lidlslovensko


Prešli sme 450km aby sme pomohli rodine!

V stredu 3.3.2021 sme sa vydali na cestu do obce Malcov, okres Bardejov. Mamina s dvojročnou dcérou Emkou hľadala pomoc medzi ľuďmi. Na www.ludia-ludom.sk má registrovanú výzvu na pomoc. Bola som s intenzívne v kontakte. Vyrozprávala mi a písala svoj osud. Je to múdra 28 ročná žena, starostlivá matka, čistotná, poriadkumilovná.


Neváhala som uverejniť zbierku šatstva, kníh, drogérie, kozmetiky. V priebehu troch dní sa nám ozvali ľudia, ktorí nezištne darujú veci, urobili nákup. Za pomoci darkýň Jana Kolesárová, Lenka Grófová, Gabriela Sopfritšová Franková, Natalia Polanska a iných, sa pre Klaudiu vyzbierali potrebné veci. Nasadli sme s Jozefom Kalejom, projektovým managerom OZ Cesta úspechov pre oblasť východné Slovensko skoro ráno do auta, ktoré bolo naozaj preplnené a veci sme mamime odovzdali.


Prešli sme 450km a po príchode sme sa vrúcne objali. Vykladali veci z auta. Vošli sme dnu, do jej nájomného bytu. Čakalo nás milé prekvapenie. Chodíme po rodinách, kde žijú matka s deťmi. Ale viac sa pozeráme na neporiadok a špinu všade kam sa len pozrieme. Žiaľ… To že niekto žije na pokraji chudoby, majú starší nábytok, neznamená, že sa nedá udržiavať domácnosť v čistote. Klaudia, spomeniem, že je rómka, mala domácnosť čistú, voňavú. Pohostenie u nej nesmelo chýbať. Navarila nám chutný obed. Po chvíli sa zobudila malá Emka, akoby nás počula, že sme prišli a priniesli aj Emke hračky.

To čo potom nasledovalo, sa nedá slovami opísať. Malá Emka sa tešila, akoby boli Vianoce. Áno, pre Emku tento deň bol naozaj rozprávkový. Zachytávali sme tieto nezapomenuteľné momenty na množstvo fotiek a videí.


Klaudia je ZŤP so 60% postihnutím. O jej diagnóze sa dočítate vo výzve
https://www.ludialudom.sk/vyzvy/9532


Nie je ani prvá a žiaľ ani posledná, ktorá si večer líha a nevie, čo ju čaká ráno. No nevzdáva sa. Má svoje výhľady do blízkej budúcnosti. Nespolieha sa len na pomoc od nás, od ľudí, ktorí majú pochopenie pre jej situáciu. No ešte si uvedomuje, že musí pretiecť veľa vody, aby sa mohla postaviť na vlastné nohy, ktoré jej neslúžia, akoby si priala.

Ďakujem našim darcom, všetkým, ktorí naše občianske združenie podporujete zdieľaním a taktiež za vaše finančné príspevky na náš transparentný účet.


Prácu, ktorú sme sa rozhodli vykonávať, samozrejme nestojí len náš čas, ale aj financie. Momentálne nemáme nárok na žiadnu podporu zo strany Ministerstva sociálnych vecí a rodiny, Ministerstva školstva. Granty sa nerozdávajú stále.

Preto Vás touto cestou prosíme o finančnú podporu. Váš dobrovoľnícky príspevok môžete posielať na
náš osobný účet FIO banka SK7583300000002501799948


Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email